1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Narkoravi Haigla Hiiule

Narkosõltlaste ravi on kavas tuua Hiiule, endise EKMI vivaariumi hoonesse aadressil Ilmarise 3, mille 2001. aastast alates eraettevõttena tegutsev Wismari Haigla AS ostis EKMI õigusjärglase TAI käest läbi vahendusettevõtte Esmar AS selle aasta maikuus.

See hoone on kavas ümber ehitada suureks eraettevõtlusele kohaselt tulutoovaks narkoravikeskuseks, mis oleks mõeldud suure osa Tallinna narkomaanide jaoks. Eskiisprojekt on valmimas novembris, ehitusprojekt valmib detsembris.
(Palun vaadake artiklit Kirik võtab Wismari haiglal maja käest, "Eesti Päevalehe" "Ärileht", 7. nov. 2007).

Suur osa narkomaanidest on teatavasti ka HIV-viiruse kandjad ja osa neist juba ka põevad AIDSi. Samuti kuulub suurem osa nendest kriminaalselt karistatute hulka.

Nõmme Linnaosa Halduskogu arutab seda küsimust kolmapaeval, 14. novembril 2007 kell 17.00 algaval istungil  Halduskogu saalis Vabaduse pst. 77 esimese päeavakorrapunktina. NLH istung on lahtine.

Nõmme Linnaosa Halduskogu otsused on määravaks Nõmme Linnaosa Valitsuse edasise tegevuse osas selle küsimuse lahendamisel.

Küsimuseks jääb, miks peavad kõik Tallinna narkosõltlased (kellest 90% või isegi enam elab hoopis teistes linnaosades) ja samuti mujalt ravile tulevad narkosõltlased (näiteks Harjumaalt tulevad) käima ravil sellises kohas, mis asub linnakeskusest enam kui 8 km kaugusel ja on linnatranspordi mõttes ning ka muidu üsna kõrvaline, üks kõige kaugemaid kolkakülasid Tallinnas.

Kas seda ainult selle pärast, et ravi teostada sooviv AktsiaSelts ei suuda endale paremas kohas oma ligi 10000 patsiendini ulatuva kontingendi teenindamiseks sobivat hoonet osta või rentida.

Ostetud koha sobivuse väites ei tundu iva sees olema veel ka selles mõttes, et omandatud hoone oli kunagi vivaarium ehk katseloomadega töötamiseks mõeldud maja. Sellise hoone kohaldamine raviasutuseks on ilmselt ikkagi üsna kulukas ettevõtmine.

Kuna narkoravi on ilmselt tähtis nii Tallinna linnale kui ka üleriiklikult, siis peaksid nii linn kui riik siin ulatama oma abistava käe. Või on siiki tegemist ettevõttega, kellega ei linn (linnavalitsuse vastavate osakondade näol) ega riik (sotsiaalministeeriumi näol) taha mingil põhjusel ennast siduda.