1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Nõmme Tee Seltsist


Intensiivistunud ehitustegevuse tõttu sattusid 90-ndate aastate lõpul Nõmme loodusväärtused suurde hävimisohtu. Nõmme looduse organiseeritud kaitsmiseks moodustasid Nõmme elanikud 1998. aasta sügisesel, Glehni lossi rahvakoosolekul, Nõmme algatusrühma. Selle põhjal asutati järgmise aasta 17. märtsil mittetulundusühing Nõmme Tee Selts (lühendina ”NTS”).  Selts registreeriti sama aasta 19. aprillil 1999.a.

Nõmme Tee Seltsi tegevuse eesmärgiks on eelkõige Nõmmeliku Nõmme, selle põliste loodus- ja kultuuriväärtuste kaitse ning säilitamine, laiemalt - inimlikku linnakeskkonna kujundamine. Oma eesmärgi saavutamiseks on selts elanikke kaasa haaranud nii Nõmme kui Tallinna metsade ja parkide kaitsele, detail- ja üldplaneeringute aruteludele ning liiklus,- transpordi- ja ehitusprobleemide lahendamisele. Selleks on koostööd tehtud teiste asumiseltside ja keskkonnaorganisatsioonide, samuti ametkondadega linna ja ka riigi tasandil.

Seltsi nimi tuleneb sellest, et ta on alguse saanud Mustamäe nõlvale nn ”Nõmme möödasõidutee” planeerimise vastasest elanike võitlusest, mis Nõmmel algas juba 1997. aastal. Seltsi laiem tegevus on suunatud aga tulevikku, kogu Nõmme harmoonilise arenemise edendamisele. Seega on seltsi nimes sõnal ”Tee” mitu tähendust.

Nõmme Algatusrühmast
Põhikiri
Aruandlus